Mravenci a chov mravenců.

Vše o chovu mravenců. Fcstan.

Novinky

Homepage

Vítejte.

Zde na webu v rubrice "nabídka" získáte informace o všem co je k prodeji.

"Každá kolonie jakéhokoli druhu která se mnou sdílí obydlí je vychována od mravenčí královny.
Ano. Chce to trochu času, trpělivosti a péče, ale odměnou je rozrůstající se společenství, které se vám odvděčí mnoha zážitky a možností pozorovat život, který je běžným smrtelníkům utajený  a zahalený do mnoha  mýtů a domněnek spojených s tajuplným tajemstvím mravenčího života.

Mravenci jsou výborní domácí mazlíčkové. Dáte-li jim péči, odmění se vám stálou akční podívanou. (Samozřejmě mimo času přezimování u některých druhů). Nemusíte je venčit, čištění stačí věnovat minimální čas,  nezapáchají a nevydávají žádné obtěžující zvuky.  Nepotřebují k  chovu ani místnost ani váš gauč. Postačí  jim např. nevelká polička.
Stačí jim tak málo, že se nejednou přistihnete jak vymýšlíte nadstandardní komfort pro vaše spoluobyvatele.
Že vám utečou? Každý domácí mazlíček může utéct. Pes, kočka, křeček i rybička může vyskočit z akvária. Ale při běžné opatrnosti a péči vám neutečou. A když už utečou, tak se po čase dělnice vrátí zpět do hnízda. Jen je možné, že jí v terénu vystřídá jiná :-)  Každopádně stačí trocha pozornosti a péče a mravenci si vystačí na svém určeném uzemí.
Tak proč nemít vedle klávesnice formikárium? I námitky spolubydlících po pár dnech či týdnech zmizí a nejednou se se zájmem půjdou podívat jak se jim daří."
 
Začal jsem úplně nevinně a bez dlouhodobého výhledu. Po čase jsem tomu propadl :D a nyní už nedokáži být bez těchto krásných tvorečků.