Mravenci a chov mravenců.

Vše o chovu mravenců. Fcstan.

Novinky

Nakladač T 174/2

Nakladač Fortschritt T 174/2

Tuto vystřihovánku je možné doporučit.
Zdroj: neznámo
Papír: cca 180g
Lepidlo: Vteřinové /občas Herkules/

Lze slepit i přes chybějící návod. Situační kresby jsou dostatečné a tedy postačující ke slepení modelu.  Většina dílů sedí jak má. Jediné kde vystřihovánka nesedí nebo alespoň mě se nepodařilo přijít jak to slepit aby to sedělo je plášť usazení ramene. V rohu u světla díly nesedí a po slepení se kříží část u světla. Další pro mně hádankou je usazení kabiny k již zmíněnému plášti. Vyřešil jsem to usazením kabiny na podlahu dle půdorysu podlahy a do vzniklé mezery mezi kabinou a pláštěm jsem dolepil asi 2mm pásek. Zřejmě jsem popletl vymodelování onoho pláště ale nepřišel jsem na to jak jinak. Vlepení oken do kabiny šlo dobře především z důvodu rovných ploch.
Pozor při lepení si dejte především na roviny u děleného ramene. Velice rychle se může stát, že bude do vrtule. Stejně tak je dobré dbát na roviny u zadní hydrauliky a u lžíce. U té bych doporučil podlepit. Zpevní se a bude lépe pasovat. Písty jsou dobře vymyšlené a lze je snadno zhotovit.

Tuto vystřihovánku mohu doporučit modelářům, kteří již nějaký ten model slepili a nebudou trpět v situacích kdy je potřeba udržet rovinu.

Vystřihovánka není obsáhlá a model celkem rychle roste. Má plnou funkci ramene i s natáčením lžíce.

Rady a tipy: při formáru A4  v ramenu a hydraulice doporučuji spíše párátka. .Špejle je příliš silná.

Fortschritt T 174/2

 
Začal jsem úplně nevinně a bez dlouhodobého výhledu. Po čase jsem tomu propadl :D a nyní už nedokáži být bez těchto krásných tvorečků.